środa, 13 października 2010

Portret Europy w Parku Bródnowski

Szybkimi krokami zbliżyło  się rozpoczęcie nowego roku akademickiego w którym grupa artystyczna Wyższej Szkoły Artystycznej Art People ma nadzieję kontynuować swoją owocną pracę w ramach projektu ,, Portret Europy''. Chcielibyśmy rozwinąć dotychczasową współpracę z innymi grupami studenckimi, których owocem były dotąd choćby działania plenerowe w ramach projektu ,, Młodzież w działaniu''http://www.charakteryzacja.pl/index.php/artpeople-w-parku-rzezby-na-brodnie/

Wspólne działania aktywnych studentów są szansą na spotkania z czołowymi artystami. Rezultatem warsztatów prowadzonych z grupą artystyczną charakteryzatorek i spotkań z Pawłem Althamerem były dyskusje o równości, tolerancji i między innymi o roli kobiety w społeczeństwie polskim i europejskim  (w ramach programu ,, Młodzież w działąniu”). Temat projektu ,,Portret Europy ” nawiązujący do malarstwa europejskiego naprowadził artystę na rozważania o wizerunku kobiety, głównie kobiety matki istniejącej w malarstwie europejskim. Wtedy artysta zaproponował wzbogacenie projektu grupy studentek szkoły artystycznej o poszukanie tematów charakteryzacji, które dotyczą bezpośrednio mieszkańców bródnowskiego osiedla nawiązujących do polskiej tradycji, która łączy się i wypływa z tradycji europejskiej.


http://www.charakteryzacja.pl/index.php/portret-europy-mlodziez-w-dzialaniu/

http://www.artpeople.pl/


Artysta podkreślał obecność tradycji w budowaniu europejskiej tożsamości poprzez związek obrazu kobiety i matki ze społeczeństwem (,,boskość matki”). Artysta zaprosił charakteryzatorki z grupy realizującej ,,Portret Europy ” do przemarszu przez Parku Bródnowski wzbogacając pierwotne przedsięwzięcie o autorski patronat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz