wtorek, 19 października 2010

Minutki z pracowni charakteryzacji

Czyli rany, cięte, kłute, postrzałowe, poparzenia i zgorzele. Na razie kilka kadrów, ale będzie więcej.




film, grafika

Wykład specjalny poświęcony identyfikacji wizualnej dedykowanej dla stacji telewizyjnej przeprowadziła Agnieszka Boryczko
(twórca nowej oprawy graficznej i szefowa działu kreacji w Tele 5)



Co warto zobaczyć:


Projekty identyfikacji Étienne'a Robial'a.(graphic designer CANAL+)
oraz animacje zespołu CANAL+ Polska, Art Director Robert Manowski
http://www.youtube.com/watch?v=o7KqcUI4B2g&feature=related

 

poniedziałek, 18 października 2010

Zajęcia w pracowni rzeźby

Serdecznie zapraszam na wernisaż wystawy pt Gdzie jesteś?" - naszego profesora Macieja Aleksandrowicza w CRP w Orońsku.


Zajęcia prowadzone przez profesora Macieja Aleksandrowicza w pracowni rzeźby stanowią ważne doświadczenie plastyczne dla studentów Wyższej Szkoły Artystycznej.
Profesor mobilizuje do świadomego ćwiczenia  obserwacji obiektu, analizowania bryły.
Zwraca uwagę i zachęca do bardzo dokładnego odtwarzania rzeczywistości, badania jej i eliminowania cech przypadkowego gestu.


http://www.charakteryzacja.pl/index.php/zajecia-w-pracowni-rzezby-zajecia-w-pracowni-rzezby/

Wizualizacje dla Justyny Steczkowskiej

Dział grafiki Wyższej Szkoły Artystycznej pod opieką Roberta Manowskiego, miał szansę pracować z niezwykłą gwiazdą tegorocznej edycji Przystanku Woodstock – Justyną Steczkowską i grupą Mimofoni (Paweł i Marcin Steczkowscy). Specjalnie dla potrzeb koncertu i pod baczną autorską opieką artystki, zostały przygotowane plastyczne aranżacje utworów w formie niekonwencjonalnej video-grafiki.
Praca z Justyną była prawdziwą twórczą przyjemnością. Artystka wielokrotnie pokazała, że jest otwarta na nowe pomysły, a przy tym niezwykle zdecydowana i precyzyjna.
Justyna Steczkowska jest wrażliwą profesjonalistką, która nie obawia się nowych wyzwań wizualnych, dlatego z sukcesem wykreowała prawdziwe mocne multimedialne show.
,,Creator of fantastic Art School in Warsaw WSA. Robert Manowski- twórca fantastycznej artystycznej szkoły warszawskiej. Wizjoner i autor większości wizualizacji koncertu Woodstock…” cyt. Justyna Steczkowska
Zapraszamy na bloga Justyny: http://blogs.myspace.com/justynasteczkowska








Nasz profesor

Nasz profesor Andrzej Maciej Łubowski otrzymał nominację profesorską od prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Akty nominacji odebrał z rąk prezydenta dnia 27 września 2010
w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.
 Dołączamy się do gratulacji!! poznańskiej WSUS.

www.lubowski.art.pl

P.S. Maciej Łubowski i Robert Manowski jako dawni absolwenci warszawskiej Akademi Sztuk Pięknych z sentymentem spoglądają na gmach uczelni.

sobota, 16 października 2010

film, grafika

Inspiracje z suprematyzmu Kazimierza Malewicza
Film. Robert Manowski pracownia video-grafiki WSA

film, grafika

Premierowy  pokaz filmu przy którym pracowali studenci działu grafiki w reż. Ireneusza Dobrowolskiego odbędzie się 23 października 2010 w sobote  godzinie. 17:00 w Domu Spotkań z Historią, ul. Karowa 20, wstęp jest wolny. Film to niezwykła opowieść o pianistce Stelli Czajkowskiej, która cudem ocalała z Zagłady. Po pokazie przewidziana jest rozmowa z udziałem bohaterki filmu  i reżysera.

Film dokumentalny wyprodukowany  przez  Grupę Filmową Rekontrplan przy wsparciu Instytutu Sztuki Filmowej pod opieką artystyczną Roberta Manowskiego, okazał się kolejną szansą  dla studentów Wyższej Szkoły Artystycznej. Firma Rekontrplan i Ireneusz Dobrowolski stworzyli nowe stanowiska pracy dla młodych adeptów sztuki filmowej.


rysuje Robert Manowski

kultura

http://www.tvp.pl/warszawa/kultura/qadrans-qltury/wideo/5-pazdziernika-2010/2911593

piątek, 15 października 2010

Pracownie, malarstwo

Anna Korzeb nasza zdolna studentka walczy z materią malarską i szuka natchnienia w ekspresji.
Natchnienie w pracowni Malarstwa Wyższej Szkoły Artystycznej

Stare reklamy mają urok swój



Madonna - Portret Europy

Jedna z Madonn wykonana przez charakteryzatorkę naszej szkoły w ramach wspólnego projektu z P.Althamerem.
http://www.artpeople.pl/index.php/tolerancja-i-dialog/





Pamiętamy działania artystyczne ekstremalnej grupy studentów realizowane w plenerach warszawskich przy okazji programu ,,Młodzież w działaniu - Portret Europy''. Największym sukcesem medialnym okazały się wizerunki inspirowane sztuką malarstwa europejskiego dzięki mocnym tradycyjnym korzenią obecnym w naszej kulturze i wsparciu czołowego polskiego artysty mieszkającego na warszawskim Bródnie. Paweł Althamer podkreślał obecność wiary w budowaniu europejskiej tożsamości poprzez związek obrazu kobiety i matki ze społeczeństwem (,,boskość matki''). Artysta zaprosił charakteryzatorki z grupy realizującej ,,Portret Europy w ramach programu Młodzież w działaniu'' do przemarszu przez Parku Bródnowski wzbogacając pierwotne przedsięwzięcie o autorski patronat. Obok portretów postaci eleganckich epokowych dam, renesansowych, barkowych sukni i greckich tunik grupa studentów zaprezentowała w Parku Bródnowskim przedstawienia wizerunków z europejskiego malarstwa sakralnego nazwanego przez media Madonny, które artysta włączył do swojego działania społeczno artystycznego.

czwartek, 14 października 2010

Minutki z pracowni grafiki

Zajęcia w pracowni grafiki. Robert Manowski opowiada o dyplomach, pokazuje dyplomowe filmy oraz ...historyczne już filmy propagandowe.
























W biurze rektora jak zwykle mnóstwo pracy.