wtorek, 17 maja 2011

Yu Xiao w Galerii WSAGaleria WSA serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy Yu Xiao pod tytułem “Aspekty” w dniu 19 maja br. (czwartek) o godzinie 19.00
Aspekty to wystawa nowych prac chińskiej artystki mieszkającej w Londynie, absolwentki malarstwa na Londyńskim Central Saint Martins College of Art and Design. Wystawa otwarta będzie od 20 maja do 20 czerwca br.
Malarstwo Yu Xiao to metodologiczna i konsekwentna eksploracja względności punktów widzenia i postrzegania przestrzeni. Artystka narzuca sobie jednoczesność obserwacji rozbijając swoją przestrzeń malarską na szereg oddzielnych płaszczyzn oglądanych równocześnie z kilku perspektyw. Yu celowo redukuje tu swoje środki wyrazu i kolorystykę. Jej malarstwo to z pozoru poszukiwania wyłącznie na polu geometrii. Jednak powtarzający się motyw wodospadu jest sygnałem, że malarka poszukuje antytezy wobec narzuconej sobie racjonalnej dyscypliny i ostrości form przestrzennych. Emocja i natura wyłaniają się jako kontrapunkt dla logiki zazębiających się przestrzeni geometrycznych.
W odrębnej części wystawy artystka wykracza poza formę malarską konstruując instalację złożona z 24 obrazów zawieszonych w przestrzeni oraz spoczywających na podłodze galerii.
Serdecznie zapraszamy!
Wyższa Szkoła Artystyczna
Galeria WSA
ul. Żelazna 54 lokal 5 (4 piętro) Warszawa
Zobacz więcej:

http://www.galeriawsa.com/index.php/aktualna-wystawa/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz