piątek, 18 maja 2012

Noc Muzeów a my na salony się wybieramyW dniu 19 maja 2012r Wyższa Szkoła Artystyczna organizuje Noc Muzeów na Zamku Królewskim w Warszawie. Tego wieczoru barokowo-klasycystyczne wnętrza ożyją na nowo, muzyka zabrzmi a komnaty wypełnią się pięknymi kobietami z czasów Marii Antoniny.

Modelki na żywo zaprezentują rokokowe stylizacje przygotowane przez studentów Wyższej Szkoły Artystycznej. Bogato zdobione, ręcznie szyte suknie, gigantycznych rozmiarów peruki, skomplikowane fryzury i epokowe makijaże pokazujące kunszt pracy młodych artystów wprowadzą przybyłych gości w iście podniosły i bajkowy klimat.

Rozpoczęcie imprezy planowane jest na godzinę 19.30. Wtedy odbędzie się prezentacja modelek w strojach inspirowanych modą XVII i XVIII w. Będzie można je podziwiać na parterze oraz w Apartamentach Zamku Królewskiego do godziny 1.00 w nocy. W Sali Rady natomiast odbędzie się pokaz charakteryzacji, który poprowadzi Karolina Ryciak- wykładowca Wyższej Szkoły Artystycznej. Wszystkie zaprezentowane kreacje wezmą udział w konkursie na najlepszą stylizację historyczną. Swoje głosy będzie można wrzucać do urny stojącej przy wejściu.

To już kolejna odsłona Nocy Muzeów, ale w tym roku po raz pierwszy artyści z Wyższej Szkoły Artystycznej zaprezentują swoje prace epokowe w tak prestiżowym miejscu, jakim jest Zamek Królewski w Warszawie. Gorąco zapraszamy do wspólnej, fascynującej podróży w czasie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz